

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Height | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 15.989131 mg |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 10 µW |
Stock: 9065
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36921
Ext.Price$0.36921
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36921 | $0.36921 |
| 10 | $0.32033 | $3.20330 |
| 25 | $0.30260 | $7.56500 |
| 50 | $0.29019 | $14.50950 |
| 100 | $0.27818 | $27.81800 |
| 300 | $0.26487 | $79.46100 |
| 500 | $0.25219 | $126.09500 |
| 1000 | $0.24176 | $241.76000 |
| 3000 | $0.19219 | $576.57000 |
